Bolu Haberleri, Bolu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Rusya, Yemen için insani yardım çağrısında bulundu

Rusya Dışişleri Bakanlığı, bugün Yemen için resmi bir bildiri yayınladı. Rusya Dışişleri Bakanlığı, yayınladığı resmi bildiride uluslararası topluma, Yemen için insani yardım çağrısında bulundu. Bakanlık tarafından yayınlanan bildiride, Yemen’de Suudi koalisyon güçlerinin varlığıyla birlikte kanlı iç çatışmalar devam ettikçe, Yemenlilerin karşılaştığı insani sorunların devam edeceğini itiraf etmeliyiz. Hem deniz ve hava ablukası olduğu hem de kıtlık ve salgın hastalıkların yayılması durumunda Yemen nüfusu hayatta kalmak için savaşmak zorunda ifadelerine yer verildi. 

Bakanlık, Yemendeki Hudeyye bölgesinde ekmek eyleminin başladığını vurgularken, bu bölgeyi insani bölge olarak ilan edildiğini bildirdi. Ayrıca bildiride, Bakanlık olarak ekmek eylemini Yemen vatandaşlarının Hudeyde’yi kurtarmak ve sosyo-ekonomik durumuna, uluslararası toplumun dikkatini bir kez daha çekmek amacıyla umutsuzluk jesti olarak değerlendiriyoruz. Biz uluslararası topluma Yemen’e acil insani yardım sağlamaya, silahlı çatışmanın durdurulması için gereken tedbirleri alınmasına ve tüm siyasi güçlerin çıkarlarını dikkate alan müzakere sürecinin başlatılması için çağrıda bulunuyoruz denildi. 

Bir önceki yazımız olan Rusya'nın askeri uçağı düştü başlıklı makalemizde DÜNYA Haberleri ve rusya hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi