Bolu Haberleri, Bolu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ortadoğu medyasında '16 Nisan'

Katar merkezli uluslararası haber kuruluşu El-Cezire referandum sonuçları ile ilgili haberinde Yüksek Seçim Kurulu anayasa değişikliği sonuçlarını onayladı ve Erdoğan referandum zaferini selamladı başlıklarını kullandı. 

EL-ARABİYA

Suudi Arabistan’ın El-Arabiya kanalı internet sitesindeki halk oylamasıyla ilgili haberin başlığında Anayasa değişikliğinin ilk uygulaması; Erdoğan bakanlar kuruluna başkanlık edecek ifadelerine yer verdi.

EL-HAYAT

Londra merkezli Arap gazetelerinden El-Hayat referandum sonuçlarını Erdoğan cephesi zaferini ilan etti manşetiyle okuyucularına duyururken, Eş-Şark el-Evsat Atatürk’ün cumhuriyeti, Erdoğan’ın pelerinin altında ve El-Arabi el-Cedid ise Türk referandumu: İkinci Cumhuriyet mi? başlıklarını kullanmayı tercih etti.

EL-NAHAR

Lübnan’daki En-Nahar gazetesi Evet kampı referandumun kazananı. Erdoğan: Bu tarihi bir zaferdir ifadelerini başlığına taşırken, Mısır’daki El-Masri el-Yevm gazetesi Erdoğan, Türkiye’de iktidarını güçlendirdi, Irak’ın resmi gazetesi Sabah ise Türkler, parlamenter sistem yerine başkanlık sistemini seçti ve Erdoğan destekçileri referandumdan evet çıkmasını kutluyor başlıklarını kullandı.

Bir önceki yazımız olan Aşırı sağcı Fransız siyasetçi Le Pen'e miting şoku başlıklı makalemizde Avrupa Haberleri, Fransa ve le pen hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi