Bolu Haberleri, Bolu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kanada Başbakanı Trudeau, İslam aleminin bayramını kutladı

Kanada Başbakanlık Ofisi, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladığını bildirdi. Trudeau’nun resmi hesabından, Kanada’nın resmi dilleri olan Fransızca ve İngilizce olarak birer dakikalık yayımlanan görüntülü mesajla, Kanada Başbakanı Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutladı. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda da aynı şekilde İslam aleminin bayramını kutlayan Başbakan Trudeau’nun bu hareketi Kanada Müslümanları başta olmak üzere dünya Müslümanları arasında taktirle karşılanmıştı. Başbakan Trudeau’nun mesajı kısa sürede sosyal paylaşım sitesinde binlerce kez paylaşılırken, çok sayıda Müslüman Başbakan Trudeau’ya iyi dileklerde bulundu. İslam toplumunda büyük bir öneme sahip olan Kurban Bayramı’nın Müslüman toplum için en önemli dini bayramlardan olduğuna işaret eden Trudeau, mesajına “Esselamu Aleykum” sözüyle başladı.

Trudeau mesajının devamında, “Bugün Kanada Müslümanları ve dünya Müslümanları Kurban Bayramı’nı kutlamak üzere bir araya geliyor ve bu bayram aynı zamanda hac görevinin tamamlanmasına vesile oluyor. Kurban Bayramı, önemli bir dua, düşünme ve kutlama anıdır. Bu bayram, Müslümanları aile fertlerini ve yakınlarıyla bir araya getirir. Bize empati ve acıma hislerinin önemini hatırlatarak birleşmemizi sağlar. Bugün ve diğer günlerde de çevremizdeki herkese iyi dileklerde bulunalım ve bizleri biz eden farklılıkları kutlayalım. Eşim Sophie ve ben bayramınızı kutlarız” diyerek, mesajını “Eid Mubarak” (Bayramınız hayırlı olsun) ifadesiyle sonlandırdı. 

Cafer Yıldırımer

Bir önceki yazımız olan Houston’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi başlıklı makalemizde abd, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi