Bolu Haberleri, Bolu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İngilizler yazdı! Bomba iddia, emri o mu verdi?

Independent’ın, İngiltere’nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch’un Başbakan Theresa May ile Dışişleri Bakanı Boris Johnson’a gönderdiği bir raporu gören kaynaklarına dayandırdığı haberinde, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Suriye’nin İdlib bölgesindeki Han Şeyhun kasabasında düzenlenen kimyasal saldırı haberlerini görünce ‘derinden sarsıldığı’ belirtildi. 

”IVANKA’NIN TEPKİSİ ETKİLİ OLDU”

Fakat Independent’ın kaynaklarına göre, kızı Ivanka’nın kimyasal saldırı haberleri karşısındaki tepkisinin Oval Ofis’in üzerinde önemli bir etkisi oldu. Nitekim İngiliz Büyükelçi Darroch, raporunda, Ivanka Trump’ın ”kimyasal saldırının ardından Suriye’den gelen fotoğraflar karşısında acı içerisinde ve çok öfkeli olduğunu” ifade ettiği tweet’ten de bahsetti.

Ivanka Trump, Suriye’nin vurulması ardından paylaştığı bir tweet’teyse şu ifadeleri kullanmıştı: İçerisinde bulunduğumuz dönem, zor kararlar almayı gerektiriyor. İnsanlığa karşı işlenen bu korkunç suçları kabul etmeyi reddettiği için babamla gurur duyuyorum

ABD Deniz Kuvvetleri, Suriye hükümetinin Han Şeyhun’da kimyasal silah kullandıktan sonra Humus yakınlarındaki Şayrat Hava Üssü’ne füze saldırısı düzenlemişti. Trump, Florida’daki evinde düzenlediği basın toplantısında, 7 Nisan’da düzenlenen operasyonun talimatını kendisinin verdiğini açıklamıştı.

Bir önceki yazımız olan ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’dan Rusya’ya kimyasal silah eleştirisi başlıklı makalemizde abd, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi