Bolu Haberleri, Bolu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bolu’da, FETÖ sanığı askerlere ağırlaştırılmış müebbet cezası

Bolu’da, eski Bolu 2. Komando Tugay Komutanı ve sözde Bolu ve Düzce Sıkıyönetim Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Yarbay Veli Ceylan ve Yüzbaşı Nuri Kıyak’ın tutuklu ve 7 askerin de tutuksuz olarak yargılandığı FETÖ/PDY davasının bugünkü duruşmasında karar verildi. Duruşmada hazır bulunan sanıklardan Tuğgeneral Güneşer, son sözünde kumpasa kurban gittiğini ve yargılandığı süre boyunca bu kumpasın ayak izlerini göstermeye çalıştığını belirterek beraatini talep etti. Tutuklu bulunan diğer sanıklar da son sözlerinde beraat taleplerini dile getirdiler.

Sanıkların son sözlerinin ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti, Tuğgeneral İsmail Güneşer, Yarbay Veli Ceylan ve Yüzbaşı Nuri Kıyak’ı, ‘anayasal düzeni ortadan kaldımaya teşebbüs’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, tutuksuz yargılanan 7 sanığın ise beraatlerine karar verdi.

Bir önceki yazımız olan Bolu’da, FETÖ soruşturması sayısı 2 bin kişiyi geçti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi